Technologie

ZKOUŠET NOVÉ VECI ZNAMENÁ
UDELAT TO, CO NIKDY NIKDO PREDTÍM.

Od svého založení zkoušíme to, co nikdo předtím nezkusil. V laboratoři, v terénu stále zkoušíme nové věci. Výsledkem je inovativní kolekce technologií, díky kterým můžete trávit delší čas venku v teple i v chladu, být v suchu a dobře chráněni a zažít tak více zábavy a dobrodružství.

TEPLO

TEPLO I V TĚCH NEJCHLADNĚJŠÍCH PODMÍNKÁCH

Produkty s technologií Omni-Heat® jsou základem naší kolekce, jenž zajišťují teplo a pohodlí. Jsou navrženy tak, abyste během svého pobytu venku, byli stále v teple.

SUCHO

DÉŠŤ? VODA? POT? TADY NE.

Technologie v této kategorii jsou navrženy tak, abyste zůstali v suchu. Voděodolné, prodyšné a vlhko odvádějící technologie zamezí průniku vody dovnitř a zároveň umožňují odvod potu a odpaření vlhkosti ven.

OCHLAZENÍ

JSTE V POHODĚ, I KDYŽ JE HORKO

Když teplota stoupá, je důležité, abyste zůstali v pohodě. Tato skupina technologií využívá inovativní materiál a vědecké poznatky tak, abyste si i v horkých podmínkách zachovali nejen chladnou mysl ale i chladné tělo.

OCHRANA

VRSTVENO, BLOKOVÁNO, CHRÁNĚNO A STÍNĚNO

Tato skupina technologií pokrývá široké spektrum. Každá technologie je zaměřena tak, abyste mohli být venku déle, mohli dělat to, co máte rádi bezpečně, stabilně a v maximálním pohodlí.

OMNI-HEAT
ELECTRIC

TEPLO KDYKOLIV POTŘEBUJETE

Elektrická technologie Omni-Heat poskytne okamžité vyhřívání díky pokročilé elektronice, která zajistí, že budete v teple a pohodlí po dlouhou dobu, dokonce i v těch nejchladnějších podmínkách. Lithium-ion baterie zajistí 2-4 hodiny nepřetržitého tepla.

OMNI-HEAT
REFLECTIVE

VYUŽIJTE VLASTNÍ TEPLO

Tato termoreflexní technologie pomáhá regulovat teplotu tím, že odráží a zachycuje vygenerované tělesné teplo a současně odvádí přebytečné teplo a vlhkost. Tím zajišťuje komfort, pohodlí a zvyšuje výkon.

OMNI-HEAT
INSULATED

BUĎTE IZOLOVÁNI PROTI CHLADU

Technologie tepelné izolace Omni-Heat pomáhá udržovat teplo a brání úniku tepla díky měkké a ekologické výplni, která je z 50 % z recyklovaných materiálů. Je to nejefektivnější tepelná izolace v přepočtu na 1 gram syntetické izolace v textilním odvětví.

OMNI-WICK
EVAP

DOKONALÉ ODPAŘOVÁNÍ A RYCHLÝ ODVOD VLHKOSTI

Technologie Omni-Wick EVAP je dalším vývojovým krokem v oblasti pokročilých technologií pro odvádění vlhkosti. Speciální složka této visibilní technologie Omni-Wick EVAP rozprostře vlhkost na velké ploše a umožní tak zrychlené odpařování zevnitř materiálu na povrch. Výsledkem je, že jste v suchu ještě dříve, než zjistíte, že se potíte.

OMNI-WICK

DOKONALÉ ODPAŘOVÁNÍ

Omni-Wick® je technologie řízení vlhkosti. Odvádí vlhkost od těla a umožňuje rychlé odpařování. Díky oblečení s technologií Omni-Wick se vlhkost rychle vsákne do vlákna, rozšíří se po celém povrchu látky a rychle se odpaří. Tento proces reguluje tělesnou teplotu, předchází přehřátí a zvyšuje pohodlí.

OMNI-DRY

BUĎTE V SUCHU

Omni-Dry je nejpokročilejší ultraprodyšná a voděodolná technologie. Vzduch může cirkulovat látkou, což zajistí odvod přebytečného tepla a vlhkosti od těla. Zároveň si materiál uchovává svou odolnost proti větru a vodě. Technologie Omni-Dry vás během fyzicky náročné aktivity a za jakéhokoli počasí udržuje v suchu z obou stran.

OMNI-TECH

ZŮSTAŇTE V SUCHU I VE VLHKÉM PROSTŘEDÍ

Technologie Omni-Tech zajišťuje špičkovou voděodolnost, prodyšnost a ochranu před nepřízní počasí. První ochranná vrstva materiálu Omni-Tech brání tomu, aby se voda zvenku dostala do kontaktu s vnitřními vrstvami. Další vrstva, mikroporézní membrána, zcela blokuje průnik vody do látky, zároveň však zajišťuje odvod potu. Omni-Tech produkty mají vodní sloupec 10 000 mm a prodyšnost 10 000g/m2/24h.

OUTDRY

DOKONALÁ VODĚODOLNOST A PRODYŠNOST

Systém OutDry® využívá vlastní patentovaný laminační proces, který spojí voděodolnou membránu s vysoce prodyšnou vnější vrstvou obuvi a zalepí tak veškeré otvory, které by mohly propustit vodu. Výsledkem je špičková voděodolnost a prodyšnost, nižší váha a lepší tvar. Tento moderní laminační proces eliminuje potřebu tradiční „botičkové“ konstrukce.

OMNI-FREEZE

OCHLADÍ I V HORKÉM POČASÍ

Tato technologie rozvádí tělesné teplo, čímž zajišťuje účinné ochlazení. Speciálně tvarovaná, plochá vlákna zvětšují povrchovou plochu látky, která je v kontaktu s pokožkou, a ta pak rychleji odvádí tělesné teplo, což oceníte především v horku nebo při intenzivních aerobních aktivitách. Užívejte si teplo po delší dobu.

OMNI-FREEZE
ZERO

POTEM AKTIVOVANÉ CHLAZENÍ

Omni-Freeze Zero je revoluční technologie, jejíž chladivý efekt je aktivován kontaktem s tělesným potem. V textilním materiálu jsou začleněny drobné kroužky, v nichž se těsně u pokožky soustřeďuje chladící polymer. Technologie Omni-Freeze Zero snižuje celkovou teplotu materiálu, urychluje proces odvádění vlhkosti a zajišťuje okamžité ochlazení s dlouhotrvajícím účinkem.

OMNI-SHIELD

ODOLNÉ PROTI DEŠTI A NEČISTOTÁM

Technologie účinné odolnosti Omni-Shield poskytuje ochranu proti vodě a nečistotám. Odolává skvrnám a lehkému dešti. Takto povrchově ošetřený materiál odolá všem kapalinám s teplotou nižší než 77 °C. Kapalina se nevsákne do vláken, zůstane na povrchu a lze je snadno očistit. Látka samotná usychá 3–5krát rychleji než běžná látka, nezadržuje vlhko jako běžná látka, takže je lehčí, i když se namočí.

OMNI-SHADE

VYCHUTNEJTE SI SLUNCE V BEZPEČÍ

Technologie ochrany proti slunci blokuje ultrafialové paprsky UVA a UVB a pomáhá tak předcházet spálení či poškození pokožky pomocí pevně tkané konstrukce s příměsí keramických mikročástic a technologii pohlcování a odrážení záření UV. Bezpečí se zvyšuje spolu se zvyšujícím se ochranným faktorem UPF. Columbia jako první získala pečeť doporučení od Nadace proti rakovině kůže Skin Cancer Foundation.

TECHLITE

LEHKOST, ODPRUŽENÍ A OPORA

Materiál s technologií Techlite zajišťuje špičkové pohodlí a odpružení pro outdoorovou obuv. Je odolný, zajišťuje vysokou absorpci nárazů, stabilitu a je tak ideální a dlouhotrvající oporou a ochranou, jenž se využívá u široké škály obuvi a batohů. Materiál Techlite je přirozeně antimikrobiální, snadno se udržuje a je odolný vůči zápachu.

OMNI-GRIP

PEVNÝ KROK V JAKÉMKOLI TERÉNU

Technologie Omni-Grip nabízí pokročilé řešení přilnavosti a stability podešve v jakémkoliv terénu. Multi-terénní systém podrážky kombinuje výstupky specifických tvarů a tvrdostí, přizpůsobených pro jistý pohyb při jakékoliv aktivitě v různých klimatických podmínkách. Podrážka Omni-Grip je vyrobena z polyuretanu a středně lepivé gumy pro vyšší odolnost, odpružení a lepší záběr.

OMNI-WIND
BLOCK

PRODYŠNÉ A ODOLNÉ PROTI VĚTRU

Technologie Omni-Wind Block obsahuje technicky funkční membránu, která při zachování výborné prodyšnosti zajišťuje dokonalou ochranu proti větru, odvádí nadměrné teplo a pot a dokonale brání před profouknutím. Výsledkem je větru odolný oděv, ve kterém můžete být aktivní, aniž by vám bylo příliš velké horko či zima nebo byste pociťovali vlhkost.